Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u911573168/domains/weblendir.com/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5892
Google Aramalar - Weblendir.com
05386008700 weblendir@gmail.com

İnternet aramalarında üst sıralara çıkmanın 6 kuralı

Arama motorlarındaki sıralamanızı artırmak için geçerli ve güncel yöntemler mi arıyorsunuz?

Web sitenizin görünürlüğünü artırmanın en iyi yollarından biri şüphesiz ki içerik optimizasyonudur. Ancak buda sizi belirli bir yere kadar taşır. Bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasının yükselmesi için amacına uygun ve saygın web sitelerinden kendi sitenize gelen bağlantıların artmasından geçmektedir. Sizin ise bu gelen bağlantılar üzerindeki kontrolünüz sınırlı düzeydedir (eğer link satın alma gibi yollara başvurmuyorsanız).

Yüksek kalitede gelen bağlantıya sahip olma şansınızı arttırmak için aşağıda gerçekleştirebileceğiniz altı farklı yöntemi sizlerle paylaşmak istiyoruz. İşte İnternet aramalarında üst sıralara çıkmanın 6 kuralı:

#1: Başkalarının paylaşmak isteyebileceği içerikler oluşturun

Tüm arama motoru optimizasyonları (SEO) içerik kalitesiyle başlar. Gelen bağlantılara sahip olmanın ilk yolu başkalarının paylaşmak isteyebileceği içerikler oluşturmaktan geçmektedir. Problem çözümlerine yardımcı olan blog yazıları, değerli kaynak paylaşımları, eğlendirici yazılar, innovasyon uygulamalarının tanıtımı ve hatta karşıtlık içerek oluşumlar size gelecek olan linklerin oluşmasında yarar sağlar. Ortalama nitelikteki içerikler bu işi görmeyecektir. Gelen linklerin oluşması için olağanüstü ve göze çarpan içeriklerin paylaşılması gerekmektedir. Aksi takdirde size fazla bir fayda sağlamayacaktır.

Facebook, Twitter, Digg ve diğer sosyal medya siteleri paylaşım amacıyla kurulmuşlardır. Sosyal medya kredibilitenizin artması için en hızlı yollardan bir tanesi dişe dokunur içerikler içeren blog yazılarının, videoların ve diğer online içeriklerin paylaşılmasıdır. Twitter kullanıcıları veya blogcuların ilgisini çekebilecek bir içerik paylaşımında bulunduğunuzda bu size geriye potansiyel web bağlantıları olarak dönecektir.

İçeriğinizi TweetMeme, Digg, Facebook veya diğer buttonlar kullanarak kolay paylaşılabilir bir şekilde yayınlamayı ihmal etmeyiniz.

#2: Online haber sitelerinin yayınlarının dağıtılması

Basın duyuruları ve haberleri gelen bağantı almanın en iyi yollarından bir tanesidir. Tekrar belirtelimki başkaları için faydalı olan içeriklerin paylaşımı anahtar işleminiz olacaktır.

Bir haberi yayımlarken gazeteci gibi düşünmelisiniz. Bir yazarın okuyucuları için hangi “haberler” önemlidir? Sanki bir gazetecinin hikayesini yazdığını varsayarak sizde yazılarınızı kaleme almalısınız. Bu şekilde işinizi kolaylaştırarak yayınlarınızın daha kolay basımını sağlayabilirsiniz.

Online basın duyurularının en büyük amaçlarından biriside kuşkusuz sitenize gelen bağlantıların kontrolünün sizde olmasıdır. Yayınladığınız yazılarda geçen sitenize yada blogunuza ait anlamlı bağlantı sayfalarının anahtar kelimeleri size geçerli ve değerli gelen bağlantılar sağlayabilir.

Basın duyurusunun içinden blogunuzdaki ilgili bir yazıya yapılacak bir derin bağlantı linki (deep linking) çok değerlidir. Örnek olarak, sizin web sitenizde bulunan basın bülteni yazmaya ilişkin uygun kelimelerin içerildiği bir makaleye yapılacak link bir derin link (deep link) olarak işlev görür.

#3: Misafir yazıları yazmak

Yüksek ranka sahip ve çok trafik alan web sitelerine yada bloglara yazılan ziyaretçi yada misafir yazılarıda size iyi bir bağlantı sağlama yöntemidir.

Yazarlar çoğunlukla bedelsiz yazılar yazarak kendi sitelerine bağlantı sağlamaya çalışırlar. Eğer yayımcı izin veriyorsa, metin içindeki bir yada iki yazıyala ilgili kendi sitenizdeki yazılara verebileceğiniz link’ler aracılığıyla kendinize iyi deep link bağlantıları elde edebilirsiniz.

Şunu unutmayınızki, birçok blog tek kişi tarafından yada küçük gruplar tarafından yönetilmektedir. Bu durumda her gün yeni bir içerik yazmak çok çalışmayı gerektirecektir. Misafir yazarlar tarafından yazılacak iyi bir blog yazısı hem blog hem de sizin için karlı bir iş olacaktır.

#4: Diğer yazılara yapılacak bağlantı linkleri

Başka bloglara yada yazılara link vermekten çekinmeyin. İyi içerikli yazılara verdiğiniz linkler sadece sizin okuyucularınıza hizmet vermenizden öteye diğer blogların analitiklerinde bağlatılı link olarak sizden gelen linklerin gözükmesini sağlayacaktır. Bu linkler diğer blog yöneticilerinin sizin sitenize geriye link vermeleri için bir yöntemdir. Eğer beğenecekleri bir yazı görecek olurlarsa onlarında size geri dönüş yapabilecekleri unutulmamalıdır.

Google’da bu tür dışarıya verilen ilgili ve içerik açısından değerli bağlantı linklerine önem vermektedir.

#5: Uygun web siteleri ile içerik paylaşımı

Sizin yazdığınız yazı ve içerikleri destekleyici yada tamamlayıcı web siteleri ve blogları araştırarak onların sizden haberdar olmaları için uğraşmalısınız.

Bunu sağlamak için blog sahibine bir email ile sizin blogunu beğendiğinizi ve onun okuyucuları ile bir link paylaşmak istediğinizi yazmanız ile gerçekleşebilir. Eğer konuyu direkt olarak blogcunun üzerinde yazdığı bir konuyla ilişkilendirebilirseniz daha iyi olur.

Önceleri kişiler link değişimi için bir birlerine talepte bulunurlardı. Şimdi ise yüksen ranka sahip web sitelerinin bu tür link değişimi yapmaları onlar için spam olarak algılanabilmekte. Bu sebeple bloglara yapılacak içerik yönünden katkı sağlayıcı yazıların daha uygun bir metod olarak karşımıza çıktığını görmekteyiz.

#6: Dahili bağlantı linklerini unutmayınız

Eğer iyi Google sayfa rankına sahip bir blog yazınız varsa, bunu sitenizde bulunan birkaç farklı sayfaya link vermek için kullanabilirsiniz. Linkiniz halihazırda arama motorundan aldığı iyi değerlendirme notunu kendi sitenizden link almasına rağmen korumaya devam edecektir.

Link oluşturma işi zaman alıcı ve sürekli sürdürülmesi gereken bir süreçtir. Aslında zenginin daha zengin olmasına benzeyen tarzda genişleyen ve gelişen bir sürece sahiptir. Bir web sitesinin aramalarda en üst sıralara yükselmesinde tembel araştırıcılarında katkı ve desteği bulunmaktadır. Nedeni ise kişilerin arama sonucunda en üst sıradaki linklere tıklamayı tercih etmeleridir. Dolayısıyla üstte olmanın böyle bir avantajı vardır. Sürekli ilk görülüp tıklanmaları onların değerli olmasına sürekli katkı sağlamaktadır. Sizinde siteniz üst sıralara yükseldikçe kendi kendine yükselme hızında bir ivmelenme olduğunu göreceksiniz.

Eğer sizin bulduğunuz web sitenize yada blogunuza farklı bir bağlantı sağlama yolu varsa sizde bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz. Weblendir.com ekibi olarak sizlere ilginç içerik ve konularda yazmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.